Gruppo Mst

Pubblico·48 membri

U Craiova vs Petrolul în direct 19 decembrie 2023 Live HD

Universitatea Craiova vs Petrolul Ploiesti Soccer Head to Head Statistics and ... Direct Comparison of the Matches for Universitatea Craiova and Petrolul Ploiesti ...

Mitriță a mai irosit o ocazie în minutul 24, iar Doua a avut și el o ratare importantă în minutul 40. Markovic a șutat de la marginea careului în prelungiri, însă mingea a trimis puțin pe lângă poartă. După pauză, ploieștenii au deschis scorul în minutul 57, prin Musi, care apărut foarte bine la o centrare a lui Dumitriu. Prahovenii au irosit o șansă imensă în minutul 69, când Meijers a scăpat singur spre poartă. Grozav a dublat avantajul Petrolului în minutul 70, cu o execuție superbă, dar Kurtic a redus din diferență în minutul 74, când a transformat penalty-ul obținut de Crețu. Totuși, ploieștenii au închis tabela în prelungiri, prin Huja. Universitatea Craiova - Petrolul 1-3Înaintea acestei partide, ambele echipe au un moral bun. Universitatea Craiova ocupă locul 4 în clasament și are 22 de puncte acumulate în 12 meciuri jucate. Oltenii nu au mai pierdut de la începutul lunii septembrie, atunci când cedau clar pe terenul FCSB-ului, scor 0-3. De cealaltă parte, Petrolul se situează pe poziția cu numărul 7, iar trupa din Ploiești are 16 puncte acumulate în 12 meciuri. Formația pregătită de Florin Pîrvu are și ea 4 meciuri fără eșec, astfel că vine în Bănie pentru o victorie, care i-ar duce pe "Lupi" pe un loc de play-off. Cea mai frumoasă partidă şi totodată cea mai palpitantă a fost cea din toamna anului 1998 când, exact ca în urmă cu şase ani şi jumătate, tot în urbea lui Dobrin şi tot în aceeaşi fază a competiţiei, Petrolul s-a impus, obţinând o binemeritată calificare. Cronica acestui derbi al 8-imilor, publicată în presa locală a vremii suna astfel: „O VICTORIE, AŞA CUM A GANDIT-O ION MARIN Universitatea Craiova – Petrolul Ploieşti 2-3 (0-2) * Stadion: “Trivale” din Piteşti; spectatori – circa 1000, din care 150-200 de “lupi galbeni”, veniţi de la Ploieşti, pentru a se “lupta” cu o galerie de cel puţin două ori mai numeroasă, cea de la Craiova. * Timp rece (5 grade); teren foarte bun. Dragoș Bon anunță că Universitatea Craiova se va lupta pentru titluUniversitatea Craiova a marcat 19 goluri în 12 etape, dar Dragoș Bon este nemulțumit. Antrenorul speră ca elevii săi să aibă "apetit de gol" pe Ion Oblemenco. De asemenea, tehnicianul a transmis că Universitatea Craiova se va lupta pentru titlu în acest sezon, chiar dacă oltenii nu sunt printre favoriți în opinia multor oameni din fotbalul românesc. "Știu că suporterii noștri se așteptau să câștigăm fiecare partidă, cu toții ne dorim lucrul acesta. În jurul Universității Craiova s-a creat o imagine care nu este corectă cu ceea ce se întâmplă în clasament. Cu toții ne dorim să acumulăm puncte și să fim în fruntea clasamentului. Petrolul vs Rapid în direct 15.12.2023 Voir un match de foot acum 4 zile — Petrolul vs Rapid în direct 15.12.2023 Voir un match de football en direct ? FC U Craiova 1948. ÎNCEPE îN 19 ORE : 19 MIN. Petrolul Ploiești. Minutul 32 – Costescu scapă singur spre buturile craiovene şi este faultat în careu de Ionescu; 11 m clar, transformat impecabil de acelaşi ONUŢ (0-2). Minutul 56 – arbitrul Chivulete acordă cu multă uşurinţă penalti la intervenţia lui Grigore asupra lui Chivu; Mohora transformă lovitura de pedeapsă (1-2). Minutul 73 – Baştină îl deschide în adâncime pe CONSTANTIN care, talonat de Frăsineanu, rămâne singur cu portarul Lung şi îl învinge cu măiestrie, printr-un şut plasat (1-3). * Au arbitrat: Florin Chivulete – Gheorghe Badea, Adrian Vidan. * Formaţiile UNIVERSITATEA: T. Lung – Vancea, Săndoi, Fl. Ionescu (43 Mohora), Iordache (42 Crăciunescu) – Savu, Augustin Chiriţă (64 Adrian Toader), Chivu, Frăsineanu – Luţu Claudiu Niculescu. PETROLUL: Rădulescu – M. Roşu, Falemi, Grigore, Onuţ, Negoiţă (87 Gh. Matei) – Baştină, Crăciun, Pancovici (53 Grama) – Costescu (89 Todoran), Constantin. * Aşa s-au marcat golurile: Minutul 7 – Baştină execută excelent o lovitură liberă de la vreo 25 de metri lateral dreapta, se înalţă în mijlocul careului ONUŢ care catapultează balonul în poarta lui Lung (0-1). Minutul 90 – ex-ploieşteanul Adrian Toader prinde, la centrarea de pe dreapta a lui Vancea, un voleu de senzaţie, care se duce glonţ în colţul lung al porţii lui Rădulescu. O partidă gândită magistral de antrenorul Ion Marin, a cărui partitură a fost executată cu virtuozitate de elevii săi. Craiovenii au atacat circa 90 la sută din meci, dar s-au izbit de o apărare aproape fără fisură. La fiecare ieşire de pe meterezele proprii, ploieştenii contraatacau periculos şi, iată, trei dintre aceste acţiuni ofensive au fost fructificate. Universitatea nu şi-a creat, totuşi, cine ştie ce ocazii de gol. Primul gol al lor a fost mai mult un cadou din partea lui Chivulete, iar pe cel de-al doilea îl considerăm o concesie a ploieştenilor, ca să-i dea o palidă consolare fostului lor coleg de echipă. Universitatea Craiova - Petrolul 1-3 » „Lupii” au zguduit 22 oct. 2023 — Petrolul a câștigat în Bănie, 3-1 cu Universitatea Craiova, în runda 13 din Liga 1. Ploieștenii au urcat pe 6, loc de play-off, ... Univ. Craiova - Petrolul 1-3. Lupii au mușcat în Bănie și au 8:44REZUMAT | Petrolul - FC U Craiova 4-3. Nebunie de meci pe Ilie Oană Contre în direct Gigi Becali - Emil Grădinescu. "Eu sunt stăpân la ...YouTube · Orange Sport Romania · 22 oct. 2023 Istoria confruntărilor U Craiova – Petrolul în Cupa României – Doar PetrolulUniversitatea Craiova – Anul înfiinţării – 1948 sub numele de Clubul Sportiv Universitar Craiova (CSU Craiova). Ulterior şi-a schimbat denumirea în Ştiinţa, pentru ca în cele din urmă să preia numele actual, cel de Universitatea. Universitatea Craiova – Anul promovării în divizia A – 1964. PRIMUL DUEL IN CUPA ROMÂNIEI Prima confruntare dintre „găzari” şi „prazilieni” în Cupa României datează din 11. 03. 1992 şi s-a desfăşurat la Piteşti în cadrul fazei optimilor de finală: Universitatea Craiova – Petrolul Ploieşti 2-1 (0-0) Au marcat: Sorin Drăgan (’55) / P. Badea (2). [[[STREAMING]]==] Petrolul vs U Craiova 1948 în direct online 6 dec. 2022 — Petrolul vs U Craiova 1948 în direct online 6 decembrie 2022. Însă Mihai Stoica susţine că meciul s-ar fi putut termina foarte urât pentru U ... Petrolul Ploiesti vs U Craiova H2H - Livescore Petrolul Ploiesti vs U Craiova H2H. « Back | Yesterday | Today | Live | My Games | Finished | Not Started | Tomorrow | Predictions. Next match.